Andrea Šůchová a Zuzana Ardolfová

Andrea Šůchová

Už od mala ji bavilo něco tvořit, dávat něčemu novou tvář. To jí zůstalo do dneška. V roce 2012 zkoušela poprvé malovat štětcem na plátno, nejčastěji abstrakci. Uchvátily jí akrylové barvy, se kterými experimentuje do dneška.

Když se jí v roce 2018 narodilo první dítko, veškeré malování šlo stranou. Svůj relax hledala jinde a našla ho v ručním písmu. Naprosto podlehla moderní kaligrafii.

Na mateřské se v psaní stále zdokonalovala. V roce 2020 přišlo druhé dítko, takže na jakékoliv tvoření bylo času ještě méně. Přesto v každé volné chvilce, co to šlo, psala a trénovala. Vždy se těšila, až se na pár minut zavře před světem a procvičí další písmenka.

V polovině roku 2022 založila e-shop www.andyna.cz s ručně popsaným nádobím. Jelikož se krasopis dá využít skoro všude, s oblibou píše na zdi, tabule, výlohy… Na své si přijdou nejen podnikatelé, co chtějí vyšperkovat své podniky do posledního detailu (restaurace, kavárny, kadeřnictví,…), ale ozdobnými nápisy můžete čarovat i v interiéru u Vás doma.

Jelikož moderní kaligrafii miluje, rozhodla se touto (ne-vinnou) závislostí nakazit i další písmomily! A tak začala krasopis vyučovat. Pořádá kurzy nejen pro začátečníky, ale i pro pokročilé. Dokonce má v nabídce i kurz, kde si můžete zkusit psát na různé materiály, jako je např. dřevo nebo plexisklo atd.

Koncem roku 2023 oprášila štětce a plátna a začala znovu malovat. Baví ji kombinovat malovaný obraz s ručně psaným písmem, ale stále je také věrná i své milované abstrakci, kdy převede emoce na plátno. Baví jí ta různorodost, jak v abstrakci každý vidí a najde to své.


Zuzana Ardolfová

Malování se věnuje od roku 2013, kdy při studiu vysoké školy přičichla k olejovým barvám a propadla tvorbě s nimi. S láskou k tvarům a křivkám lidského těla miluje olejové akty, které i nadále tvoří, avšak obrazy plní zdi zejména soukromých sbírek.

Během svých nejaktivnější let se zúčastnila řady samostatných i kolektivních výstav v České i Rakouské republice. Je členkou Volného sdružení umělců jižních Čech.

Díky manželovi, brašnáři, příležitostně vymění bavlněné plátno za kůži a vznikají originální galanterní doplňky rozmanitých zakázek. Neb speciální barvy na kůži jsou rovněž vhodné na dekorování textilu, mohou autorské malby pojmout i džínové bundy.

Říká se, že k olejovým barvám se malíř musí propracovat, zde se z olejových barev protiproudně propracovala k akrylu, který jí v současném období, díky svým charakteristickým vlastnostem, poskytuje možnost se realizovat pomocí různorodých struktur. Zde k vidění hra barev a struktur v kombinaci s dekorem nejen zlatými plátky.